Okiem doktora – popełniłem błąd!

Co kwartał dzielę się z Wami artykułem, w którym opisuję, jak algorytm w myśl zadanej tezy wybiera 5 spółek na kolejnych 5 lat. Okazuje się jednak, że w ostatniej edycji popełniłem błąd (zagapienia) – spieszę zatem z wyjaśnieniami.

Dziś przeglądałem kod do modelu kwartalnego myśląc zarówno nad jego usprawnieniem, jak i nad pomysłami na nowe warianty modeli typowo quantowych. Tym sposobem trafiłem na błąd w kodzie (nie pytajcie jaki), przez który w ostatniej rundzie (artykuł TUTAJ) podałem niewłaściwe „typy”.

5 spółek, które powinienem był przedstawić, to:

CPRT – Copart

INCY – Incyte Corp         

ISRG – Intuitive Surgical

LRCX – Lam Research Corp

GE – po prostu GE 😊

Co teraz?

Gdy odkryłem gafę poczułem się oczywiście nieswojo – w końcu moje artykuły czyta sporo osób i choć nie są to rekomendacje, a tym bardziej doradztwo inwestycyjne, czuję się w obowiązku opublikować sprostowanie tak szybko jak to było możliwe.

Przedstawiając wyniki w kolejnych edycjach będą pokazywać zarówno podane dziś spółki, jak i przedstawione oryginalnie ale błędnie spółki. Ja sam uzupełniam portfel o nową 5-tkę (akurat mamy przecież przecenę stulecia na Wall Street 😉 ) – wiem, że jest nadal bardzo drogo, ale to jedyna nowa ekspozycja na ryzyko equity. Natomiast to tylko mój wybór, nie rekomendacja, jak i cała ta seria wpisów. Wybaczcie błąd – udanego wieczoru.

4 thoughts on “Okiem doktora – popełniłem błąd!

  1. A może udostępnić kod jako open source? Nie wiem czy to wchodzi w grę ale personalnie z chęcią bym zajrzał. Przy okazji może ktoś nawet znalazł by ten błąd

    1. błąd był w wywołaniu za ostatnim razem i to taki durny, że lepiej nie pisać
      rozumiem ideę, ale to jednak jakaś tam moja własność intelektualna, więc na razie zachowam prywatnie

  2. Mówił Pan, że czeka na kandydatury ekspertów do rozmowy:
    W ciągu ostatnich 8 lat najlepsze predykcje oraz analizy miał były członek RPP: Kamil Zubelewicz, który przewidział wszystkie dziwadła, które działy się na PLN i w liczbach inflacji GUSowskiej wiele miesięcy wcześniej. Szkoda, że ten Pan nie został wypromowany na tyle, żeby mieć większą moc decyzyjną…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.